Przejdź do treści

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży automatyki pozwala na realizację projektów
o bardzo różnym poziomie zaawansowania technologicznego. Wspieramy zarówno małe projekty (taśmociągi, stanowiska robota, sterowanie maszyną) jak i realizujemy kompleksowe systemy sterowania lokalnego i zdalnego dla dużych przedsiębiorstw państwowych.




W naszym zakresie jest opracowanie koncepcji, stworzenie projektu, szycie szaf sterowniczych oraz oprogramowanie sterowników jak i wizualizacja ich pracy.


Sterowniki PLC

W przemyśle najlepiej sprawdzają się sterowniki, które ciągle przez okres kilkunastu lat będą dawały gwarancję bezbłędnej pracy. Dzięki współpracy z większością producentów takimi jak Siemens, Mitsubishi Electric czy Allan-Bradley, możesz mieć pewność, że przygotowana przez nas oferta będzie spełniała wymagania techniczne, a także przystosujemy ją do założonego budżetu. Przy realizowaniu projektów innych firm oferujemy pomoc przy dostosowaniu projektu do poprawnego działania sterowników.

Human Machine Interface

Sterowanie lokalne odbywa się za pomocą paneli operatorskich umieszczanych bezpośrednio na szafach sterowniczych. Dają mozliwość natychmiastowej zmiany parametrów procesu.
Dzięki naszym aplikacjom pracownicy mają m.in. wielopoziomowy dostęp do zmiennych sterownika, podgląd kilkustopniowych alarmów oraz przejrzystą kontrolę procesu.
Zawsze dostosowujemy się do wymagań klienta i realizujemy jego wizje.

SCADA

Sterowanie nadrzędne realizują systemy SCADA. Obecnie wykorzystujemy uniwersalny program dostarczany przez Mistubishi Electric, MAPS. Dzięki wielu protokołom jest on w stanie skomunikować się praktycznie z każdym urządzeniem. Biblioteki umożliwiają stworzenie przejrzystej wizualizacji procesu, a współpraca z bazą danych daje możliwości
Przygotowane przez naszą firmę programy są nie tylko funkcjonalne (alarmy, łatwe zarządzanie, raporty), ale również estetyczne.
Na tym etapie również realizujemy wszelkie pomysły klienta.

Sterowanie napędami

Żaden układ automatyki  przemysłowej nie obędzie się bez urządzeń wykonawczych. Bez problemu radzimy sobie z wszelkimi rodzajami napędów, zarówno jeśli chodzi o silniki jak i siłowniki. Wykorzystujemy zaawansowane serwonapędy uzyskując najdokładniejsze ruchy wymagane przy pozycjonowaniu elementów. Stosując falowniki zmniejszamy koszty energii oraz zużywanie się uzwojeń silników w dużych, wysokomocowych aplikacjach. Realizujemy sekwencje kierując przepływy powietrza lub cieczy roboczej i poruszając siłownikami pneumatycznymi i hydraulicznymi.

Robotyka

Jesteśmy integratorem robotów firm Mitsubishi Electric oraz Fanuc. Czołowe urządzenia z branży zapewniają dużą szybkość przy zachowaniu wysokiej powtarzalności i precyzji. Dzięki współpracy z innymi firmami zapewniamy dostosowanie odpowiednich do zadania chwytaków zasilanych wymaganym medium. Projektujemy stanowiska robotów zgodnie z regułami Industry 4.0 zapewniając bezpieczeństwo i bezkolizyjną pracę. Zaprogramowane przez nas roboty nadają się do zaawansowanych aplikacji, gdzie wykorzystuje się tracking, wiele narzędzi czy współpracuje z urządzeniami CNC.

Systemy wizyjne

Najczęściej na końcu, systemy wizyjne wykorzystywane są do kontroli jakości. Stosowane przez nas kamery przemysłowe programowane są w taki sposób, aby mogły zapewnić to podstawowe zadania, a także służą do segregacji produktów lub współpracują z robotami przemysłowymi do pozycjonowania elementów podaczas procesów produkcji.
Stosujemy rozwiązania firm Sick oraz Cognex.

Pomiary i monitoring sieci energetycznej

W skład naszych usług wchodzą również instalacje monitorujące parametry technologiczne. Bez udziału w sterowaniu, możemy zczytywać dane następnie je archiwizując oraz alarmując o przekroczonych wartościach. Na zlecenia oferujemy zaprojektowanie szafy wraz z niezbędnymi sygnalizatorami.
Nasza oferta obejmuje także czasowy lub stały monitoring sieci energetycznych. Nasze pomiary wykorzystywane są do audytów energetycznych hal produkcyjnych i innych zakładów. Nasi eksperci pomagają w analizie zebranych danych.




Opieramy się na zasadach INDUSTRY 4.0